ANASAYFA KARTAL

 

SİZE YAKIN KARTAL ARÇELİK SERVİS NOKTALARI

Buzdolabımın Algoritması Nasıl Çalışır?


          Algoritma buzdolabının çalışma mantığını tanımlar. Mikro-işlemci için hazırlanacak yazılım için temel oluşturur. Buzdolabının tüm elektriksel fonksiyonlarını ayrıntılı tablo, grafik ve parametre listeleri ile tanımlar.
Soğutma Algoritması Soğutma kompresör ve fan ile yapılır.

Buzdolabı içerisine yerleştirilmiş olan sensörlerin algıladığı sıcaklıklar ile evaporatördeki soğuk hava fan ve damper termostat aracılığıyla her iki bölmeye kontrollü olarak gönderilir. Kompresör çalıştıktan sonra evaporatör yeterince soğuyunca (-10°C) veya belirli bir süre (5dk) geçtiğinde fan sürülür.

 

Cihazınızda elektrik kesintisi sonrası eğer defrost koşulları oluşmadıysa (bkz. Defrost algoritması) iç basınçların dengelenmesi için kompresör/fan belirli bir süre (6dk) çalıştırılmaz. Soğutma elektrik kesintisi öncesi ayarlanan değerlere göre devam eder. Eğer uzun süreli bir elektrik kesintisi olduysa (defrost sersörü ve soğutucu bölme sensörleri belirli bir değerin (10°C) üzerindeyse): kompresör ve fan kısa bir süre sonra devreye girer, set değeri -18°C olarak başlar bütün fonksiyonlar unutulur.

 

 


 

Sitemizde ve duyurularimizda ismi geçen logo ve marka ilgili firmanin tescilli markasidir.www.arcelikservisim.net olarak arçelik beyaz eşya markasinin tezcan özel servisi olarak hizmet vermekteyiz. SİTEMAP